Office of the Auditor
General of the Union
www.oagmac.gov.mm

Former

Former Auditor Generals

Union Auditor General(2011-29.8.2012)

U San Lwin
State Auditor-General
(1948 to 1968)
U San Maung
State Auditor-General (1968 to 1974)
Chairman, The Council of People's Inspectors
(1974 to 1986)
U Ohn Tin
Chairman, The Council of People's Inspectors
(1986 to 1988)
U Khin Zaw
State Auditor-General
(1988 to 1994)
U Aung Khin Tint
State Auditor-General
(1994 to 1998)
Brigadier General Tin Aye
Auditor-General
(1998 to 2003)
U Lun Maung
Auditor-General
(2003-2011)
U Theik Htike
Union Auditor-General
(7.9.2012 - 3.5.2015)
U Myo Myint
Union Auditor-General
(13.1.2016 - 29.3.2016)